Селена Гомез не размрда со алтернативно видео за „Wolves“

Селена Гомез не размрда со алтернативно видео за „Wolves“

Пред само две недели Селена го најави своето враќање на музичката сцена со новата песна „Wolves“.

Заедно со новиот сингл излезе и видео записот за песната, а пред само неколку дена изненади  и со алтернативно видео за истоимената песна. 

Marshmello е анонимен диџеј кој не сака да биде откриен во песната и сака да биде претпознатлив како таков. 

Алтернативното видео на пејачката е снимено со нејзиниот мобилен телефон, во нејзиниот дом. Опуштено, во лежерна атмосфера пејачката по втор пат ја изведува „Wolves“.