Себастијан Фетел изјави дека Мерцедес се неприкосновени

Себастијан Фетел изјави дека Мерцедес се неприкосновени

Себастијан Фетел изјави дека болидите на Мерцедес се неприкосновени и дека заслужено се на врвот.

Во пресрет на трката за Големата награда на Бразил тој изјави дека никој не може да им парира на Мерцедес.

Квалификациите за ГН на Бразил се возат денеска од 17 часот, а трката е на програмата утре во истиот термин.