Роузи Хантингтон-Вајтли е новата икона на годината

Роузи Хантингтон-Вајтли е новата икона на годината

Во Холивуд по трет пат беа доделени наградите на модниот бренд Revolve. На свечениот настан присуствуваа бројни личности од светот на модата и шоу-бизнисот.

Роузи Хантингтон-Вајтли беше прогласена за Икона на годината. На црвениот тепих таа се појави во кожен фустан со шлиц од колекцијата на дизајнерот Мајкл Костело и Revolve.