„Росалинда“ го прослави 47-миот роденден

„Росалинда“ го прослави 47-миот роденден

Талија го прослави својот роденден со неочекувана забава организирана од нејзините најблиски.

Актерката и пејачка, која кај нас е позната по серијата „Росалинда“, сподели фотографии од одбележувањето на 47-миот роденден.

Облечена во шарено здолниште од Версаче, Талија позира пред балони кои го испишуваат нејзиното име и со гламурозна торта.

Фотографиите измамија многу коментари кај нејзините фанови дека изгледа фантастично за возраста.