Роналдо е најдобар стрелец во историјата

Роналдо е најдобар стрелец во историјата

Кристијано Роналдо стана најдобар стрелец во историјата со 760 погодоци.

Тој го остави зад себе Џозеф Бикан, кој постигна 759 голови. На третото место е  Пеле со 757, а на четвртото место е Лионел Меси со  постигнато 742 голови.