Рома нема да ангажира нови играчи

Рома нема да ангажира нови играчи

Рома нема да ангажира нови играчи во зимскиот преоден рок, соопшти раководството на клубот.

Ние сработивме одлична работа со сегашниот тим и во оваа фаза не ни требаат нови. Ако има нешто ново ќе ги информираме медиумите – информира римската волчица.

Рома по 17 одиграни натпревари се наоѓа на 5.место во Серија А со 38 бода, седум помалку од лидерот Наполи, но и натпревар помалку.

Римјаните досега имаат 12 победи, две нерешени средби и три порази.