Роби Вилијамс позитивен на корона

Роби Вилијамс позитивен на корона

Пејачот Роби Вилијамс е позитивен на коронавирусот.

Тој заедно со своето семејство се во изолација. 46 годишниот пејач и претходно веруваше дека има корона кога се самоизолира од своето семејство во Лос Анџелес.