Роби Вилијамс гол им ги честита празниците на сите

Роби Вилијамс гол им ги честита празниците на сите

Англискиот пејач Роби Вилијамс ги израдува своите верни фанови со фотографијата на која е гол.

Во текот на оваа година, музичарот Роби Вилијамс имаше многу тешки периоди, како што е мистериозна болест, за која помина 7 дена во интензивна нега.

Но, Роби остави сè лошо зад него, и тој одлучи да го поминат Божик во куќата и да се забавува.

Во свој стил, тој потполно гол застана пред елката, со голема насмевка на лицето.

Happy Christmas everyone! ✨🎄 Who wants a kiss under the mistletoe? 😉

A post shared by Robbie Williams (@robbiewilliams) on

Роби под оваа секси фотографија напиша хумористична порака со која им честиташе празник:

“Среќен Божиќ за секого. Кој сака бакнеж подолу?”