Рита Ора без градник ги довела мажите до лудило на доделувањето на “The British Fashion Awards”

Рита Ора без градник ги довела мажите до лудило на доделувањето на “The British Fashion Awards”

На доделувањето на “The British Fashion Awards”, кое било одржано во Лондон центарот на вниманието била пејачката Рита Ора која издоминирала во секси и елегантно издание .

Овој настан изобилувал со познати личности, а гостинката која посебно ги воодушевила присутните била пејачката Рита Ора.

Музичката ѕвезда со албанско потекло блескала во елегантна тоалета, под која немала градник.

Но, Рита Ора не била единствената ѕвезда таму. Присутен бил и Конор МекГрегор. Тој најпрво бил во друштво на својот колега од светот на спортот, возачот на Формула 1, Луис Хамилтон…

…и модната икона Донатела Версаче.

Кога завршил со позирањето, Конор се сместил на една од масите, а до него седнала убавата Рита.