Ријана позира во долна облека

Ријана позира во долна облека

Светската музичка ѕвезда Ријана, за „Блек Фрајдеј“ сними кампања за долна облека, која на своите клиенти им нуди на своите производи и попусти двојно помали од првичната цена.

Ријана на социјалните мрежи објави провокативни фотографии на кои таа лежи во кревет, во долна облека, но без градник. За кратко време пејачката успеа да собере повеќе од 4 милиони лајкови.

Ријана и до неодамна беше во центарот на внимание откако му се закани на амариканскиот претседател Доналд Трамп дека ќе го тужи ако повторно пушта нејзина музика на неговите митинзи без дозвола.

 

Со тужба се закани и издавачката куќа на Ријана, „Бродкаст мјузик инк“, која испрати писмо до Белата куќа.„Не дозволуваме да ја користите музиката на г-ца Фенти, таа не му дала согласност на г-дин Трамп. Оваа употреба на нејзините песни е нелегална,“ стои во писмото.