Реал сака да го доведе Погба што поскоро

Реал сака да го доведе Погба што поскоро

Од Манчестер Јунајтед јасно порачаа дека Пол Погба немаат намери да го продадат. Па така Оле Гунар Солскјер изјави дека тој е играч кој ќе биде главен дел до тимот за наредната сезона.