ПСЖ го сака Барди во тимот

ПСЖ го сака Барди во тимот

Една од најбогатите екипи во светот ПСЖ го сака нашиот Енис Барди.

Светците нема да имаат лесна работа при обидот да го ангажираат на Паркот на принцовите сооглед на тоа што за него интерес постои и од Интер.

Одличните игри на Македонецот во финишот на сезоната дополнително му ја кренаа цената, па иако неговата вредност се проценува на 5 милиони евра, тој во Леванте има откупна клаузула од 25 милиони евра.