Прво појавување на Меган Маркл со кралицата Елизабета

Прво појавување на Меган Маркл со кралицата Елизабета

Вереницата на британскиот принц Хари, Меган Маркл, за првпат се појави во јавноста со кралицата Елизабет на прославата во лондонската Вестминстерска опатија.

Ова е уште еден значаен чекор кон начинот на кој оваа американска актерка се вклучува во британското кралско семејство.

Некои од народот го поздравија принцот Хари и Меган Маркл со ентузијазам кога пристигнаа во Вестминстерската опатија.

Им се придружија принцот Вилијам со сопругата Кејт, принцот Чарлс и други членови на кралското семејство.

Предвидено е дека принцот Хари и Марлок се омажени на 19 мај во замокот Виндзор.