Првите фотографии од свадбата на Борко и Нина Ристовски

Првите фотографии од свадбата на Борко и Нина Ристовски

Борко и Нина Ристовски пред една година стапија во брак, но изминатиот викенд направија свадба во Скопје, за да прослават со најблиските.

Голманот на македонската ракометна репрезентација и неговата избраничка организираа прослава во хотелот Мериот, на која присуствуваше и нивното синче Душан.

Нина носеше венчаница од дизајнерката Мила Кадриу.

View this post on Instagram

🎀

A post shared by NIKOLINA RISTOVSKA (@ninaristovska) on

View this post on Instagram

A post shared by NIKOLINA RISTOVSKA (@ninaristovska) on