Првата епизода на „Игра на тронови“ со гостин

Првата епизода на „Игра на тронови“ со гостин

Британскиот пејач Ед Ширан на социјалните мрежи постави фотографија од снимањето на серијата „Игра на тронови“.

Ширан објави фотографија на која како војник на Ланистер ја предводи групата во песната на премиерата на новата сезона на серијата.

Ед под фотографијата напиша: „Враќање во времето кога бев Ланистер.“

Throwback to the time I was a Lannister

A post shared by Ed Sheeran (@teddysphotos) on

Тој објави и фотографија со глумицата Мејси Вилијамс, позната по улогата на Ајра Старк.

Продуцентот Дејвид Бениоф уште во март рече дека со години покушавал да го донесе Ширан да глуми во серијата како би ја изненадил Мејси, која е негова голема обожавателка.

A post shared by Ed Sheeran (@teddysphotos) on