Пристигнува замена за Мурињо во Тотенхем

Пристигнува замена за Мурињо во Тотенхем

Жозе Мурињо одново би можел да добие отказ и тоа овојпат од страна на Тотенхем.

Португалскиот тренер не верува дека тимот е во криза и тврди дека неговите фудбалери знаат што да направат до крајот на сезоната и  доколку се случи Мурињо да си замине, веќе има замена за него. Се работи за младиот Јулијан Нагелсман од РБ Лајпциг. 33-годишниот Нагелсман има репутација на еден од најдобрите млади тренери на денешницата.