Принцот Хари денеска полни 35 години

Принцот Хари денеска полни 35 години

Принцот Хари го прославува својот 35 роденден. Членот на кралското семејство објави и на заедничкиот профил на Инстаграм фотографија од кога бил мал па се до денеска.

Хари е роден на на денешен ден во 1984 година во Лондон во 4.20 часот како второ дете на принцот Чарлс и принцезата Дијана.