Преубавата Шпањолка е сѐ што треба да видите денес!

Преубавата Шпањолка е сѐ што треба да видите денес!

Џесика Гоикоечеа е познато лице во светот на модата во родната Шпанија, а таа е родена во 1996 година во Барселона.

Од раните денови била заинтересирана за манекенството, додека во тинејџерските денови решила да го следи својот сон, што се покажало како одлична одлука.

Наспроти висината од “само” 167 cm, што не е стандардно во модниот свет, таа била многу одлучна во својата намера, а денес благодарение на Инстаграм ја живее својата најголема слава.

21 годишната убавица на Инстаграм има повеќе од еден милион следбеници, а досега има работено со многу големи модни брендови како “Rimmel London”, “Puma”, “Calvin Klein” и “Victoria´s Secret”.

Сигурни сме дека и вие откако ќе ги погледнете нејзините фотографии ќе заклучите дека оваа девојка е најблиску нешто до совршенство што сте виделе…