Прекрасната секси голферка Пејџ мами воздишки каде и да се појави!

Прекрасната секси голферка Пејџ мами воздишки каде и да се појави!

Пејџ Спиранац е позната американска голферка која се’ почесто го привлекува вниманието на посилниот пол благодарение на својот секси и атрактивен изглед.

Пејџ стана центар на внимание во јавноста поради нејзиното жестоко противење на строгите прописи за дрескодот во голфот, кој забранува кошули со длабоко деколте, хеланки или кратки здолништа. А токму тоа е нејзиниот стил на облекување.

“Вечерта пред турнирот седев во бањата и плачев. Си реков дека не сакам да проаѓам низ таа болка и чувство на беспомошност, самотија, страв… Реков дека не сакам ниту едно девојче или момче да се чувствува како што се чувствував јас во моментот”, изјавила 24-годишната голферка во една прилика.

Секси Американката не брилира на голф терените, но тоа очигледно не ги интересира нејзините обожаватели бидејќи на Инстаграм верно ја следат околу 1,5 милиони луѓе. Благодарната Спиранац често знае да им возврати со провокативни фотографии кои намамуваат илјадници позитивни коментари на сметка на нејзината сексапилност.

View this post on Instagram

Morning hike✔️ Happy and healthy✔️✔️

A post shared by Paige Spiranac (@_paige.renee) on