Прекината лошата серија на ЛА Лејкерс!

Прекината лошата серија на ЛА Лејкерс!

ЛА Лејкерс, предводени од Леброн Џејмс, против Чикаго Булс ја прекинаа серијата од пет порази. Лејкерс славеа иако по првата четвртина имаа негатива од 18 поени.

ЛА Лејкерс во Чикаго забележаа победа 123:107, сега се на 11 место во Западната конференција со 31 победа и 36 порази и со мали шанси да изборат пласман во плејофот. Леброн Џејмс мечот го заврши со 36 поени, 10 скока и четири асистенции. Чикаго го предводеше центарот Робин Лопез со 20 поени.

Резултати:

Индијана Пејсерс-Њујорк Никс 103:98

Филалдлефија – Кливленд Кавалирс 106:99

Далас Маверикс-Сан Антонио Спарс 105:112

Чикаго Булс-ЛА Лејкерс 107:123

Њу Орлеанс Пеликанс-Милвоки Бакс 113:130

Портланд Трејлблејзерс-ЛА Клиперс 125:104

Денвер Нагетс-Минесота Тиммбервулвс 133:107