Познатите блеснаа на црвениот тепих на SAG Awards 2019

Познатите блеснаа на црвениот тепих на SAG Awards 2019

Во неделата вечер, беа доделени SAG наградите (Screen Actor Guild’s) на Американската асоцијација на филмски актери.

Додека филмот Black Panther триумфираше на церемонијата на доделувањето, беше возбудливо и на црвениот тепих каде доминираа ѕвездите на филмските достигнувања. Секако дека Лејди Гага, која не успеа да освои наградата, беше сигурно забележлива, покрај неа како и нејзиниот филм А Star is born – беше еден од фаворитите.

Похрабри во модните избори беа дамите, за чии криеации се зборуваше цела вечер. Погледнете во продолжение и кажете кој најдобро, а кој најлоше беше облечен?