Познатиот акционен филм доби свое продолжение

Познатиот акционен филм доби свое продолжение

За скоро една деценија, станува збор за продолжување на познатиот акционен хит од 1986 година, кој го прославува актерот Том Круз.

Според најновите информации од Холивуд, снимката на продолжението Top Gun: Maverick ќе започне оваа година.

Веста беше најавена кратко време по информациите дека Том Круз беше во потесен избор за втората главна машка улога во Квентин Тарантин Once Upon a Time in Hollywood, пишува Didzhital Spay.

Некои извори велат дека Круз не добива улога во филмот на Тарантино токму поради почетокот на снимањето на новото продолжение на Топ Ган, но улогата му беше доделена на Бред Пит.

Кино премиерата на филмот Top Gun: Maverick е закажана за 12 јули 2019 година.