Позната мајка ја „ископира“ британската принцеза

Позната мајка ја „ископира“ британската принцеза

Ќерката на Војвотката Кејт Мидлтон и принцот Вилијам, принцезата Шарлон пред два дена отиде во градинка. Нејзините слики станаа хит на Интернет, а Тамара Екстон веќе пристигна да ја „ископира”.

Во истиот стил, исто така, позираше и нејзината тригодишна наследничка Софија, која исто така тргна во градинка.

„Ние сме многу горди што нашата мала Фифи тргна во градинката”, рече Тади Ратленд, додека Тамара претходниот ден во нејзиното реалити „Свет на Тамара” рече дека е исцрпена и не може да спие поради возбуда.

School assessment day. You make our heart so proud little Fifi ❤️

A post shared by Jay Rutland (@jayrutland) on

Имаше многу брзи коментари на интернет дека Фифи изгледа како близначка сестра на мала принцеза.

„Таа е наше мало бебе. Уживавме додека се спремавме за во градинка. Ќе ми недостига тие неколку часа, бидејќи ние сме инаку неразделни”, вели Тамара Еккон.