Поранешниот фудбалски тренер итно хоспитализиран. Таткото на Наташа Беквалац доживеа инфаркт

Поранешниот фудбалски тренер итно хоспитализиран. Таткото на Наташа Беквалац доживеа инфаркт

Таткото на српската пејачка Наташа Беквалац и познатиот фудбалски тренер Драгољуб Беквалац доживеал срцев удар поради што бил хоспитализиран во болница во Нови Сад.

За среќа удар не бил многу силен, а по девет дена престој во болница му биле вградени и два стента, по што неговото здравје започнало да се подобрува.

„Не коментирам работи од приватниот живот, особено за моето семејство, ниту за својот приватен живот“, вели Наташа за српските медиуми.

Здравствената состојба на нејзиниот татко ја извадил од колосек пејачката и и ги пореметиле плановите и приоритетите, вели извор близок до пејачката.

„Велат дека сум жена која секогаш се издигнува од пепелта и продолжува понатаму, но сакам да не е така. Сакам да ми е подобро, но сепак туркам и имам насмевка на лицето, таква сум јас“, вели Беквалац.