Поради повреда Лаури Марканен ќе паузира помеѓу шест и осум недели!

Поради повреда Лаури Марканен ќе паузира помеѓу шест и осум недели!

Чикаго Булс значително ослабени ќе влезат во новата НБА сезона. Поради повреда, крилниот играч Лаури Марканен ќе паузира помеѓу шест и осум недели.

Финскиот репрезентатиец, лани, во својата руки сезона, оствари просечни 15,2 поени и 7,5 скока по натпревар.

Марканен треба да биде предводник на реновираниот тим на Чикаго. Булс, во текот на летото го донесоа Џабари Паркер од Милвоки Бакс, а на драфтот го избраа Вендел Картер.