Погледнете го официјалниот трејлер за продолжението на дизниевиот хит „Frozen“

Погледнете го официјалниот трејлер за продолжението на дизниевиот хит „Frozen“

„Frozen“ годинава ќе го добие продолжението кое милиони фанови нетрпеливо го очекуваат.

Официјалниот трејлер за „Frozen 2“ открива делови од драматичните случувања кои ја очекуваат Елза и нејзината сестра Ана.Филмот ќе започне да се прикажува во кината на 22 ноември.