Погледнете го новиот спот на Бијонсе од филмот „Кралот Лав“

Погледнете го новиот спот на Бијонсе од филмот „Кралот Лав“

Бијонсе го објави спотот за песната „Spirit“, за филмот „Кралот Лав“.

Уште откако минатата година беше најавен римејкот на култниот филмски класик „Кралот Лав“, сите љубители на овој анимиран филм со нетрпение го очекуваат.

Филмот ја доживеа својата премиера, а сега конечно е објавен и спотот за песната „Spirit“.

И да, накитот кој го носи Квин Би во спотот е дело на студиото „Werkstatt“.