Погледнете ги познатите убавици без грам шминка

Погледнете ги познатите убавици без грам шминка

Супермоделите се секогаш совршени, а тоа од нив го бара модната писта и милионските договори.

Како резултат на тоа, ние овие убавици не можеме да ги замислиме без шминка, иако и без неа изгледааат исто толку добро.

Еве неколку фотографии од манекенки кои не би ја изгубиле титулата на убавица иако на себе не би имале шминка.

Irina Shayk

Adriana Lima

Candice Swanepoel

Pija Vurcbah

Cara Delevingne

Alessandra Ambrosio

Gisele Bundchen

Miranda Kerr

Karolina Kurkova

Natalia Vodianova