По провокациите Деле Али доби шише по главата!

По провокациите Деле Али доби шише по главата!

Фудбалерот на Арсенал, Деле Али доби пластично шише во главата откако неколку пати упати провокација кон публиката.

Инцидентот се случи на синоќешниот натпревар меѓу екипите на Тотенхем и Арсенал во кој топџиите не успеаја да се пласираат во полуфиналето на англискиот Куп.

Гостинските фудбалери на Тотенхем дојдоа до победа со головите на Сон и Деле Али, со што се осветија за поразот од Арсенал во Премиер лигата пред неколку недели.