Плетенки,незаменлив моден хит

Плетенки,незаменлив моден хит

Плетенките се совршена фризура за секоја пригода,велат познатите дами.

Во текот на топлите пролетни и летни денови, лесно е да се врзе косата во плетенка и да се има убава фризура цел ден, без многу грижи. Но, тие се одличен избор и за сите формални настани во текот на летото, и можете да ги носите и на работа.

Во потрага по инспирација за носење плетенки, пронајдовме одлични фризури на славни личности од црвениот тепих кои не воодушевија. Погледнете како познатите жени како Маргот Роби и Блејк Лајвли и многу други носат плетенки.