Плејбој моделот откри кои пробеми ги имаат девојките со големи гради

Линдзи Пелас е модел на Плејбој и се здоби со слава благодарение на нејзиното убаво тело и заносни атрибути. Таа заведе седум милиони луѓе со големите гради.

Иако ги обожава, таа ги смета како најсилна адут, моделот Линдзи Пелас со нејзините следбеници на Инстаграм, ја сподели лошата страна на поседувањето големи гради.

Таа се пожалила на нејзиниот профил за инцидентот што ја доживеа во салата за вежбање. Таа го опиша настанот многу сликовито.

Моделот на своето инстаграм стори покажа како изгледа нејзиното вежбање, а пото откри дека малце претерала со вежбање и дека на градите има повреди.

Пелас под фотографијата напиша: „Трчав додека градите не ми прокрварија. Проблеми на девојките со големи гради“.

Таа често нагласува дека нејзините гради се природни.

Took this mid-sunset today just bc I love u ?

A post shared by lindsey (@lindseypelas) on