Платил 160.000$ за да гледа Game of Thrones со Емилија Кларк

Платил 160.000$ за да гледа Game of Thrones со Емилија Кларк

Анонимен обожавател на серијата Game of Thrones платил 160.000 долари на аукцијата на Шон Пен да изгледа само една епизода на популарната серија во друштво на актерката Емилија Кларк, еден од главните ѕвезди во серијата.

Интересно е дека холивудскиот актер Бред Пит, голем фан на серијата, на аукцијата започна со дури 80.000 долари. Во конкуренција со исклучително богат обожавател, имаше обид да се накачи до 90, а потоа и до 120.000 долари.

Меѓутоа, тендерот бил запрен кога анонимен фан понудени 160.000 американски долари и освои гледање една епизода од  Game of Thrones со познатата актерка.

За време на интересниот н

атпревар, актерката се смешкала во публиката.

Аукцијата Шон Пен беше организирана во Лос Анџелес. Сите пари собрани на аукцијата ќе бидат донирани во хуманитарни цели за организацијата Хаити Рилиф.

На аукцијата присуствуваа голем број богати луѓе и познати личности како што се Џеф Безос, Арнолд Шварценегер, Кони Бритон, Патриција Аркет и Леонардо Дикаприо, кои добија специјална награда за борба против климатските промени.