Пијалок за чистење на белите дробови!

Пијалок за чистење на белите дробови!

Истражувачите докажаа дека луѓето кои константо пушат цигари, повеќе од пет години, многу често се соочуваат со болести на белите дробови, како бронхитис и кашлица, а за да можете да ги одбегнете отровите, пробајте го овој рецепт со магични резултати.

Потребни состојки:

– Литар вода

– 2 Лимони

– Шоља нане

– 2 Лажици ѓумбир

– 1 Горка диња

Подготовка:

Исечете го лимонот на парчиња и ставете го во вода. Додајте ги нането и ѓумбирот. Горката диња исчистете ја од семките и сечете ја на мали делови и додајте ја во водата. Овој пијалак може да го чувате во фрижидер околу пет часови.

Упатство:

Пијалакот се пие три дена, секој ден по две шољи. После тоа направете пауза, па повторете ја процедурата за месец денови.

Погледнете!