Перо Антиќ нема да настапува за Црвена Ѕвезда во следниот натпревар

Перо Антиќ кој настапува за тимот на Црвена Звезда нема да биде во комбинација за следниот натпревар на црвено-белите.

Антиќ беше еден од најважните кошаркари на Звезда во победата над Партизан од 100:84, но тој ќе го пропушти следниот натпревар против Уникаха кој е се игра во петок со почеток од 20:45 часот.