Перез спрема трансфер бомба во јануарскиот преоден рок!

Перез спрема трансфер бомба во јануарскиот преоден рок!

Флорентино Перез не навикна во 21. век редовно да прави спектакуларни трансфери и да носи радост на лицата кај навивачите на Реал Мадрид.

Сепак во последните години немаше потреба да прави такво нешто со оглед на резултатите, па бевме сведоци како истото го прават други клубови она што Реал прв го започна.

Шпанска АС пренесува дека Реал е блиску до реализација на овој трансфер, а нераѕурите  за својот најдобар играч би инкасирале 110 милиони евра.