Пенелопе Круз убавица во тегет фустан од Шанел

Пенелопе Круз убавица во тегет фустан од Шанел

Пенелопе Круз изгледаше фантастично на настан за новинари по повод промоцијата на нејзиниот нов филм „Dolor y Gloria“.

44-годишната актерка носеше тегет фустан инспириран од сако од колекцијата ресорт 2019 на Шанел.

На пресот во хотелот „Виламагна“ во Мадрид, присуствуваа и Антонио Бандерас, кој ја има главната машка улога во филмот и режисерот Педро Алмодовар.