И Пенелопе Круз објави фотографија без грам шминка

И Пенелопе Круз објави фотографија без грам шминка

Се навикнавме да ја гледаме Пенелопе Круз на црвениот тепих со прекрасни фустани и со комплетна шминка и совршено средена фризура.

Како и да е, 44-годишната шпанска убавица покажала дека не постои комплекс кога станува збор за нејзиниот природен изглед. Имено, таа изгледа прекрасно без никаква шминка.

Мајката на две деца се фотна со сламена шапка и испрати бакнеж кон фановите. Погледнете како Пенелопе навистина изгледа, тоа ќе ве воодушеви: