Патики задолжителен дел од пролетниот стил!

Патики задолжителен дел од пролетниот стил!

Во последните неколку години, патиките станаа наш избор за работа, излегување и ние со задоволство ги избираме секогаш кога ќе треба да ја напуштиме куќата. Тие сега станаа безвременски како бела кошула или палто, а сите во гардеробата имаат барем еден пар, ако не и цела колекција на патики.

Патиките одат со секој вид на облека, а се носат не само со удобни тренерки и фармерки, туку се и совршен додаток на макси и миди фустани.

За денешниот изглед избравме бели кожени патики, кои можат да направат секој изглед да изгледа многу кул. Ги стилизиравме со бел везен фустан и карирано долго палто. Кога станува збор за завршување на стајлингот со модни додатоци, избравме голема портокалова чанта и златни обетки.