Патики отпорни на пиво?! Adidas докажа зошто е на врвот!

По повод одржувањето на Октоберфест, тим на компанијата за спортска опрема Адидас произведе патики отпорни на пиво специјално за познатиот пивски фестивал во Минхен, кој започнува за неколку недели.

Новиот модел на патики не само што е инспириран од фестивалот, туку е и отпорен на секаква течност.

Изработени од најмека кожа, патиките адидас Минхен се замислени да ги издржат сите непријатности кои би можеле да се случат од претерано конзумирање на алкохол за време на фестивалот.

Патиките се дизајнирани во темно кафена боја и на нив има натпис Prost (живели на германски јазик). Тие се продаваат по цена од 200 евра, а со нив секој купувач добива и кригла за пиво, со цел комплетно уживање во фестивалот на пивото.