Овие жени заработуваат повеќе од своите партнери

Овие жени заработуваат повеќе од своите партнери

Иако се чини дека мажите доминираат, сепак жените се тие кои владеат со светот.

Сепак не добиваат доволно заслуги и пари.

Во 2018 година тоа сепак се менува, па поради тоа ви ја претставуваме листата на парови во која дамите заработуваат повеќе од своите мажи.

1. Ким Кардашијан и Кање Вест

2. Бијонсе и Џеј Зи

3. Џенифер Лопез и Алекс Родригез

4. Кајли Џенер и Тревис Скот

5. Џиџи Хадид и Заин Малик

6. Меган Маркл и Принцот Хари