Овие две мајки блеснаа на модниот настан во Верона

Овие две мајки блеснаа на модниот настан во Верона

Моделот Ирина Шајк и пензионираната тенисерка Ана Ивановиќ, рамо до рамо, беа меѓу најатрактивните гости на модниот настан во Верона. Девојките беа многу предизвикувачки, а Ирина одлучи да им покаже на папараците нејзината извонредна фигура по породувањето.

Две познати дами беа ѕвездите на промоцијата на познатиот моден бренд чии се заштитни лица.

Најпозната трудница и идна мајка, Ана прилично облечена со оглед на нејзиниот стил. Иако вестите за принова сè уште не се официјални, медиумите дури и ја сликаа вечерта за да го видат стомакот.

И Ирина, нејзината “колешка”, сега искусна мама, одлучи да одмори.

Таа се појави во зелен фустан, со длабок шлиц и изразено деколте.