Овие дами признаа кој конфекциски број носат

Овие дами признаа кој конфекциски број носат

Познати жени и дами од јавната сцена честопати се погодени од критики за нивната тежина. Камерата додава околу пет килограми, а на екранот е тешко да се утврдат нечии пропорции, поради што многумина веруваат дека Бијонсе е “силна жена” и дека Ким Кардашијан има гигантски задник. Затоа многу познати дами смело признаваат кој е нивниот конфекциски број.

Бијонсе

Таа носи големина 38 што ги изненади многумина кои ја нерукуваат дебела.

Ким Кардашијан

Таа носи големина 38 и 40, иако многу за нејзината задница би рекле дека попунува поголем конфекциски број.

Џенифер Анистон

Нејзе често ја обвинуваат дека е преслаба, а таа носи големина 36 и 38.

Џенифер Лопез

Уште една дама за која се зборува за нејзиниот задник, а таа носи исти број како и Џенифер Анистон.

Кети Пери

И Кети носи број 38 иако делува покрупно.

Клои Кардашијан

Клои е најкрупна од сите сестри со конфекциски број 42.

Софија Вергара

Најплатената глумива Софија е вистински пример за жена со облини, а всушност е прилично витка, таа носи големина 40.