Овие 3 мажи се најголеми заводници во хороскопот

Овие 3 мажи се најголеми заводници во хороскопот

Овие три знаци се издвојуваат од останатите мажи, бидејќи се прави, вистински шармери.

Бик

Жените тешко можат да одолеат на неговите заводнички способности. Иако е речиси несвесен за својата сензуалност, Бикот спаѓа во групата на врвните заводници. Клучниот адут му е спонтаност, а во креветот ги познава сите „потези“ на Камасутра, иако никогаш не читал ништо за нив. Овој знак умее да приреди вистински пожар од емоции и внимание. Тој ќе ви пружи такво доживување, што ќе се чувствувате многу посебно. Биковите имаат природна топлина во очите и понекогаш несвесно ги привлекуваат и оние кои никогаш не би ги посакале за себе.

Близнаци

Неговата насмевка ги разочарува сите, а секогаш ќе се труди за луѓето околу него да се чувствуваат добро. Тие се кралеви на шармот и ретко кој може да им одолее. Тие уживаат во играта на задоволување, сакаат добра комуникација, а секогаш имаат и некоја интересна приказна со која го освојуваат спротивниот пол. Никогаш „не настојуваат“ на сексот како приоритет, туку на интелектот, по што се издвојуваат од масата, а со својот позитивен став, многу лесно ги задржуваат за себе оние кои ги сакаат.

Шкорпија

Со Шкорпијата владее фаталната планета Плутон. Овие мажи е тешко да не ги забележите. Нивниот заводнички поглед и манири, со кои како да ве повикуваат на лудило, не може да ве остават рамнодушни. Ова е знак кој длабоко чувстува и неговата интуиција е изразена до таа мера што во секој момент знаат кои се вашите потреби, а со оглед на тоа дека на емотивен план е многу предаден, ќе ужива додека ве задоволува до крајни граници. Неговата способност за водење љубов ќе ви остане запаметена.