Оваа убавица од Лос Анџелес е сѐ што ќе сакате да видите денес!

Оваа убавица од Лос Анџелес е сѐ што ќе сакате да видите денес!

Кели Бранинган е една од најубавите бринети во школата за моделинг во Лос Анџелес, а е родена во 1982 година во калифорнискиот град Торанс.

На 11 години се преселила во Њујорк, но се вратила во сончевата Калифорнија каде започнала да работи како фотомодел и манекенка. Како што можете да видите, ова и бил одличен потег.

Покрај шармот кој многу вешто го покажува и пред објективите, Кели има време и за страст кон пеењето и кон готвењето. Исто така, таа се има пробано и во глумата, а има глумено во три филмови.

Нејзиниот Инстаграм профил го следат повеќе од 180.000 обожаватели кои уживаат во секојдневните разголени фотографии на преубавата Кели Браниган.