Оваа манекенка со својот секси танц го распамети инстаграм

Зулека Ривера е поранешна мисица и модел која светска слава ја стекна со улогата во спотот на Луис Фонси.

Зулека Ривера ја освои титулата Мис Универзум во 2006 година. По овој успех таа отплови во актерските води и одигра извонредни улоги во неколку сапуници и теленовели, а денес работи и како телевизиски презентер.

Сепак, таа постигна најголема слава по снимањето на спотот за песната Despacito, која ги израдува мажите од целиот свет.

Зулека на Instagram има милиони следбеници кои му се восхитуваат на нејзиниот совршен изглед.

Секоја од нејзините објави беше проследена со бројни пофалби, а последното видео успеа да предизвика вистинска бура од коментари.

Así me disfruto tu calentura ? #stopthehate ✋?

A post shared by Zuleyka Rivera (@zuleykarivera) on