Оваа естетска хирургија е моментално најпопуларна во Холивуд

Оваа естетска хирургија е моментално најпопуларна во Холивуд

Новиот тренд во естетската хирургија полека го освојува Холивуд и докажува дека стандардите за убавина постојано се менуваат. Еве што сега жените највеќе сакаат.

Тајлајтинг (thighlighting) е најновата процедури во американските и британските клиники за естетска хирургија, и за тоа да се утврди на жените кои сакаат да имаат мазни, затегнат и обликувани нозе, како Белата Хадид, Џенифер Лопез, Кендал Џенер, Анџелина Џоли …

Додека други хируршки процедури обично се однесуваат на регулирање на обемот на ногата, тајлајтинг се состои од комбинација на неколку интервенции, како што се намалување на обемот на колковите, долниот дел на нозете проширување импланти, контурирање внатрешниот и надворешниот бутовите и липосукција.

Очекувано, овие третмани воопшто не се евтини. Во зависност од користената техника, оваа процедура чини околу 7.000 фунти.