Ова е рецептот за најпопуларниот појадок

Ова е рецептот за најпопуларниот појадок

Иако се чини дека не може да се измисли нешто ново кога е во прашање исхраната, креативните луѓе на друштвените мрежи успеаја да претстават нешто ново. Па така моментален хит е доручекот „Сирена тост“. Станува збор за препечено лепче со намаз во боите на морето. Постои и „Еднорог тост“ со боите на виножитото.

„Додавањето сок од цвекло може да создаде најубави нијанси на розова боја. Мојата цел е да ја претворам здравата храна во забавна храна, додавајќи малку боја”, рече Аделина Ваг од Vogue, која е еден од креаторите овој необичен и популарен тренд.

Ако сакате вкусен оброк, земете крем сирење и оставете ја вашата имагинација по своја волја.

За зелена боја, додадете спирулина во прав, исто така можете да го користите сокот од боровинка за розево-виолетова боја. Малку мешајте ги и ставете ги на тостот, додавајте јаткасти уктаси, овошје и зеленчук за уште подобро визуелно доживување.

🍴🍴🍴🍴🍴🍴🍴🍴🍴🍴🍴 Beginnen wir mit einem aktuellen Trend aus dem Bereich Food, der in den letzten Wochen viele Nachahmer gefunden hat. Es geht um den🐙🐬🐠 🦀MERMAID TOAST🐙🐬🐠🦀 Dabei wird das langweilige Frischkäsetoast am Morgen einfach mit ein paar Tropfen Lebensmittelfarbe (am besten ohne Eigengeschmack) zubereitet, was kleine Kunstwerke entstehen lässt. ⭐️⭐️⭐️ Für den perfekten Unterwasserlook noch ein paar bunte Streusel dazu und das Frühstück sieht gleich viel farbenfroher aus als das matschige Müsli oder ein muffeliges Wurstbrot. 🥖🍖 ❓❓❓DAS FAZIT❓❓❓ Definitiv hübsch anzusehen und ein paar Schnappschüsse wert, jedoch nichts für die schnelle Morgenroutine oder den hungrigen Morgenmuffel, der so schnell wie möglich Kaffee und Nahrung braucht.💁🏼☕️ Was sagt ihr dazu? 🤙🏻 oder eher 👎🏻? ☕️❤️☕️❤️☕️❤️☕️❤️☕️❤️☕️❤️ #levelupyourlife #levelup #trends #neu #girlything #mermaidtoast #mermaid #foodtrend #breakfast #germany

A post shared by Level up your Life! 🆙 (@level_up_your_life) on

И нормално фотографирајте за Instagram.