Ова е причината зошто кралицата Елизабета не ја пееше химната на кралската венчавка

Ова е причината зошто кралицата Елизабета не ја пееше химната на кралската венчавка

Принцот Хари и Меган Маркл се венчаa во капелата Свети Џорџ, а церемонијата ја следеа милиони гледачи ширум светот.

Церемонијата траеше околу еден час, а содржеше и пеење на химната, која ја пееја сите освен кралицата.

Причината за тоа е што единствено тоа не го прави кралицата, затоа што химната впрочем и е на неа посветена.