Ова е листата на најсексипилни мажи во светот

TC Candler се критичари од Лос Анџелес кои во последниве 27 години секоја година прават листа од 100 најубави жени и мажи од целиот свет.

Таа традиција продолжува и оваа година.

Ви ја претставуваме листата на најсексипилни мажи.

Листата е полна со згодни мажи кои го привлекуваат вниманието на јавноста поради нивниот физички изглед.

Секако, на листата се најдоа популарни имиња како што се Рајан Гослинг, Леонардо ДиКаприо, Двејн Џонсон, Бред Пит, Крис Пајн и Кристиано Роналдо.

Првото место му припадна на пејачот од групата БТС, а интересно е тоа што на 5 место се најде актерот Вилијам Леви.

Листата погледнете ја во продолжение.

1. Ким Таехунг

2. Џејсон Момоа

3. Арми Хамер

4. Џејмс Рид

5. Вилијам Леви

6. Стенли Вебер

7. PewDiePie

8. Идрис Елба

9.  Ох Сехун

10. Мариано Ди Ваио