Откриени деталите за венчавката на Наташа Беквалац и Лука Лазукиќ

Откриени деталите за венчавката на Наташа Беквалац и Лука Лазукиќ

Иако од неодамна изјави дека не планира повторно да се венча, Наташа Беквалац сепак ќе го каже судбинското ДА на Лука Лазукиќ, со кој чека дете.

Nisam ja ako nisam na struju?

A post shared by Nataša Bekvalac (@bekvalceva) on

Како пренесува изворот близок на парот, тие не сакаат да прават голема венчавка, но таа е закажана веќе во септември, бидејќи парот не сака детето да го одгледува во вонбрачна заедница.

Изворот вели дека парот ужива во времето поминато заедно. Плановите за венчавката ги прават во брзање, а моментално го бираат местото на кое ќе се одржи церемонијата.

Наташа официјално се разведе од Љуба Јовановиќ, така да не постои веќе ниту една пречка за нејзината среќа со Лука. Тие двајца се навистина заљубени и не ја тргаат насмевката од лицето – изјави изворот за крај.